Çerez Örnek
canlı destek

MİSYON-VİZYON

EGE ÜNİVERSİTESİ OLARAK

MİSYON

Türkiye' de öncü, dünyada önde gelen araştırma üniversitesi olarak; araştırma ve eğitim alanında bölgesel, ulusal ve evrensel gereksinimleri karşılamak, Ar-Ge birikimini toplumun yararına sunmak, öğrenciyi merkeze alarak temel değerlerine bağlı, mesleki ve kültürel olarak donanımlı, değişime açık, bilimsel düşünceyi yaşam biçimi olarak benimsemiş bireyler yetiştirmek.

 

VİZYON

Bilimsel araştırmada öncü, ulusal ve uluslararası alandaki paydaşları ile güçlü bir işbirliği ve iletişim ağı bulunan, öğrenci odaklı, yeşil, sürdürülebilir, erişilebilir ve yaşanabilir bir kampüse sahip, ekonomik, sosyal ve kültürel yaşama katkıda bulunan ve finansal yapısı güçlü bir dünya üniversitesi olmaktır.

 

MERKEZ OLARAK 

MİSYON

“Bireyselleştirilmiş Tıp” alanında başta kanser olmak üzere hastalıkların biyolojisinin aydınlatılması, önlenmesi, tanı ve tedavinin ortaya konması ve yürütülmesinde evrensel düzeyde katkıda bulunabilecek nitelikli bilgi ve çıktı üretmek , bu çalışmaları yapabilecek üstün nitelikli araştırıcılar yetiştirmektir.

 

VİZYON

“Bireyselleştirilmiş Tıp” alanında nitelikli bilimsel üretimi ve nitelikli araştırmacıları ile dünyanın önde gelen araştırma kuruluşlarından biri olmaktır.

 


Ege Üniversitesi

EGE ÜNİVERSİTESİ